У понеділок, 24 жовтня 2022 року, один із найбагатших представників львівського бізнесу, екс-президент ФК «Рух» Григорій Козловський на спеціально організованій в місті Винники прес-конференції звернувся до української футбольної спільноти та відповів на питання журналістів.

Однією з тем дискусії стала інформація щодо нібито наявних тісних зв’язків у Григорія Петровича з 64-річним уродженцем Татарстану, громадянином РФ Віктором Панюшиним, який відомий в статусі так званого «злодія в законі» на прізвисько «Пан»/»Вітя Пан». А також версія про те, що саме завдяки протекції заступника керівника Офісу Президента Андрія Смирнова Козловському вдалося «вирішити» питання щодо унеможливлення здійснення екстрадиції на Батьківщину Панюшина попри його перебування в міжнародному розшуку за запитом російських правоохоронців.

Козловський використання «адмінресурсу» та зокрема, Смирнова, у вирішенні делікатного питання «Віті Пана» спростував. А паралельно — підтвердив факт свого спілкування та знайомства з одним із найповажніших представників кримінального світу, за плечима якого 9 судимостей.

При цьому, за словами Козловського, спільного бізнесу зі злодієм в законі з російським паспортом він не має, а востаннє бачив свого знайомого на початку широкомасштабного військового вторгнення армії РФ на територію України. Екс-президент «Руху» пообіцяв додатково повернутися до історії Віктора Панюшина після завершення війни, зауваживши що оприлюднення її подробиць наразі може зашкодити державницьким інтересам України та негативно сприйняте, зокрема, очільником ГУР Міноборони Кирилом Будановим.

Dетектив-Info публікує повну версію відео та текстову розшифровку діалогу, який відбувся між журналістом Ігорем Бурбасом та Григорієм Козловським, де йшлося про заступника керівника ОП Смирнова та «Вітю Пана».

— Ігор Бурбас: — Ви людина політична, ви людина бізнесу… Я не львів’янин, але по свій Україні ходять легенди, міфи, можете їх розвіяти або підтвердити, що у вас є тісні зв’язки з Віктором Панюшиним — це російський… що мені пояснювати… Хтось говорить, що це ваш покровитель, хтось — що це бізнес-партнер… Тим не менше, є така версія, що заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов чи відпочивав тут з родиною, чи перебував певний час тут, де ми перебуваємо разом — у «Emily Resort»… І з цим, мовляв, пов’язане те, що Віктора Панюшина досі не екстрадували до Росії, що досі він не перебуває в санкційних списках РНБО (Панюшин від травня 2021 року внесений під №360 до санкційного списку «кримінальних елементів» — Прим. Ред.) через ваші з ним тісні зв’язки. Можливо, через це є заява, що ви «кремлівський агент»… Можливо, це запитання в дусі якихось журналістських розслідувань «Української правди», тим не менше я продовжив тему колеги…
— Григорій Козловський: — Рєбята, ви взагалі не стидайтеся, ні в чому собі не відмовляйте… Питання мають звучати геть любі. Дивіться, ви почали…

— Ігор Бурбас: — Про Віктора Панюшина і про Андрія Смирнова, який разом з родиною тут був…
— Григорій Козловський: — Дивіться, у нас з початку війни знаходилося більше тисячі людей. Тисячі біжнеців, я про це розказував на початку. Окрім того, ми готували в перші дні тисячу обідів, які возили на вокзал. Ми про це публічно не говорили, бо я ж не (президент Української асоціації футболі Андрій — Прим. Ред.) Павелко, який ходить з пустими ящиками, фотографії роздає. Ми просто тихо робили свою роботу, розумієте? Скільки людей тут жило з сім’ями або бе сімей, ну повірте, ми обліку не вели, ми не записуємо ці історії. Чи знайомий я з Панюшиним? Так, я знайомий і цього не скриваю… І знайомий я вже 15 років, 15 років…

— Ігор Бурбас: — Ви ж не просто знайомі?
— Григорій Козловський: — Знайомий… От ми візуально познайомились з вами… Чи по екстрадиції, яке було? Ви знаєте, я би про це хотів вам розказати, я дуже би хотів вам розказати. Но повірте, я думаю, що ця відповідь не сподобається пану (керівнику Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирилу — Прим. Ред.) Буданову. Тому що є питання воєнної таємниці. Но повірте, я про це розкажу, я вам слово даю. Але давайте після війни. Бо це може нашкодити тільки… Просто, повірте мені на слово… Повірте, я вернуся… ви можете за мною не іздити, як «Українська правда»… Я сам вийду на прес-конференцію і багато цікавого вам розкажу. Но зараз це буде, скажімо так, заважати інтересам країни.

— Ігор Бурбас: — Зв’язків з Андрієм Смирновим не має ця історія?
— Григорій Козловський: — Я багато кого знаю, я багато з ким знайомий. Що ви кажете: зв’язки? Я з ним бізнесу не маю. Чи знайомі? Візуально знайомі… Я з багатьма знайомий, я практично зі всіма знайомий, ну? Так що, це означає, що в мене є якійсь зв’язки?

— Ігор Бурбас: — Він же ж не проста людина… Ви кажете про тисячу біженців… Але це не проста людина — він заступник керівника Офісу Президента…
— Григорій Козловський: — Повірте, тут було багато непростих людей.

— Ігор Бурбас: І він в тому числі, правильно?
— Григорій Козловський: Так, і він в тому числі. Він був 23 дні у нас, так що? Людина за два-три дня має стати близькою? Чи я знаю? Да. Чи я знаю, як він виглядає? Ну знаю. Чи маю з ним якийсь бізнес чи взасос, як вам розказують? Ні. Пару раз бачилися, поздоровалися, все! От і вся історія. І про Панюшина я вам дуже багато чого розкажу. І повірте, ви будете приємно здивовані. От дуже приємно здивовані. Ну просто зараз це буде шкодити певним речам.

— Ігор Бурбас: — Тоді коротко: які у вас зараз з ним стосунки: бізнес, ви просто знайомі, не спілкуєтесь?
— Григорій Козловський: — З ким?

— Ігор Бурбас: — З Панюшиним.
— Григорій Козловський: — Я Панюшина бачив останній раз на початку війни. Все. Да, я знаю, я багато людей знаю, дуже багато людей. І зі списку РНБО теж знаю. Ну коли ми спілкуємося.. якщо завтра ви попадете до списку РНБО, або я попаду, вам будуть казати: «Ви знаєте людей зі списку РНБО!». Так що це? Прокажоні? Ну попав, ну…

— Ігор Бурбас: — Ви не ведете з ним бізнес?
— Григорій Козловський: — Ні.

— Ігор Бурбас: — Це все легенди, це все міфи?
— Григорій Козловський: — Ні, я вам відповідаю… Хочеш, зараз передайте мені Біблію, я поклянуся — у нас ніякого бізнесу, нічого спільного немає. Біблію дайте, я дітьми вам поклянуся. Так вам достатньо буде? Вас це переконає? Так я вам клянуся своїми дітьми, що у нас немає жодного спільного бізнесу з Панюшиним. Ви розумієте, що для мене це багато чого значить, ця клятва? Це достойна відповідь? Вона вас задовільнила?

— Ігор Бурбас: — Так, дякую.
— Григорій Козловський: — Але про Панюшина — ми вернемося після війни. І повірте, стидно буде тим людям, які це питання задавали. Повірте, я занадто відкритий. І я точно не сиджу в «котлах», я з першого дня сиджу в Україні. Я нікуди не збирався і не збираюся.

 

Нагадаємо, що про тісний зв’язок Віктора Панюшина та Григорія Козловського раніше повідомлялося в розслідуваннях Dетектив-Info «Пан в Україні не пропав» та «Ой, служив я в «Пана»!». Що ж стосується екстрадиційної саги «злодія в законі», якому на Батьківщині закидають викрадення (ч.3 ст.126 КК РФ) та жорстоке побиття (ч.3 ст.111 КК РФ) людей, незаконну організацію азартних ігор (ч.3 ст.171.2 КК РФ), а також «профільну» для королів злочинного світу правова новела про керівництво та участь у діяльності злочинної спільноти (ч.1, ч.2 ст.210 КК РФ) та інші звитяги, то навесні поточного року достойника в компанії двох курських кримінальних авторитетів спакували на Львівщині та планували «оформити» його видачу до РФ.

 

Втім, після кількох невдалих спроб та повторних «пакувань» достойника буквально на сходах судів, служителі Феміди визначили для «Віті Пана» запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Юридичним аргументом, який регулярно рятував кримінального генерала від запроторення за грати та ризику передачі російським силовикам виступав спочатку факт визнання його біженцем, а в подальшому —  статус набувача захисту.

На початку жовтня, за інформацією російських ЗМІ, Панюшина було затримано на Кіпрі. Що ж стосується долі його поплічників, то оголошених у «справі «Пана» в федеральний розшук «смотрящего» за Курськом Ярослава Соколова («Ярік») та Євгенія Тітова («Тіт»), згідно рішенням Дніпровського райсуду Києва було доправлено до ПТПІ.

 

(Євгеній Тітов)


(Ярослав Соколов)

24 жовтня 2022 року на порталі «Судова влада» з’явилися повідомлення про наміри вітчизняних можновладців домогтися ухвалення рішень щодо примусового видворення кримінальних авторитетів «Тіта» та «Ярика».


Автор: Гришин Виталий

Пишу в свободное время, которого немного. Основной профиль у меня инженерный, поэтому журналистика далась не легко, но в конце концов, я считаю, результат целиком хороший. По крайней мере мои статьи с удовольствием читают все, кроме главных героев повествования.

ПОДЕЛИТЬСЯ