Козловський Григорій Петрович – львівський підприємець, президент ФК «Рух», власник єдиного в Україні ресторану з акулами «36 Po», а також «Гранд Готелю» та «Королівської пивоварні». Керівник ТОВ «Вінниківська тютюнова фабрика». Депутат Львівської обласної ради 8-го скликання (з жовтня 2020 року по травень 2022 року). Григорій Козловський народився 1 лютого 1971 року у місті Городиславичі Львівської області. За знаком Зодіаку — Водолій. Вищу освіту здобував у Торгово-економічному інституті Львова. Спеціальність – «бухгалтерський облік та аналіз господарської діяльності». 1994 року закінчив ВНЗ.

Політичний шлях

З політикою Козловський зв’язав своє життя у 2003 році. Він взяв участь у довиборах до Львівської міської ради від Винників. Тоді Григорія Петровича обрали депутатом як члена Партії регіонів. У 2015 році став депутатом Львівської міської ради VII скликання від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»». У 2020 році став депутатом Львівської обласної ради від партії «Європейська Солідарність». У травні 2022 року Козловський склав депутатські повноваження.

Король тютюнового контрафакту

Український тютюновий ринок – сфера постійних скандалів та корупційних розслідувань. Офіційно, виробництво цигарок приблизно на 80% контролюється світовими тютюновими брендами, а на виробництво, що залишилося, припадають 2 українських виробника, яких постійно звинувачують у тютюновому контрафакті. Найбільшим із цих виробників і є Винниківська тютюнова фабрика.

У 90-х роках фабрика належала американській компанії RJ. Reynolds Tobacco поки не опинилась у спільній власності Григорія Козловського та іншого львівського бізнесмена Олександра Свищева. Саме ним через різні фірми на рівних паях по 50% і належить ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика».

Треба сказати, що за Винниківською тютюновою фабрикою давно вже закріпилася слава злісного виробника тютюнового контрафакту. Так, в аналітичному агентстві «Кантар Україна» заявили, що саме ця фабрика виготовляє 62% нелегальних цигарок під маркуванням «Duty Free».

Як пояснила експерт агентства «Кантар Україна» Тетяна Свердлик, незважаючи на це цигарки, реалізуються у звичайній торгівлі», що дозволяє львівському виробнику недоплачувати акциз до державного бюджету на рівні 30-35 грн. на кожній пачці. Потужності фабрики можна порівняти з обсягами виробництва транснаціональних компаній і дозволяють випускати близько 2 млрд пачок на рік.

За даними агентства УНІАН, за 2016-2018 роки жодне тютюнове підприємство Львівщини не купило жодної акцизної марки, тобто вся вироблена за цей період продукція – близько 5 млрд цигарок, де-юре є контрафактною.

Втім, документальне підтвердження виробництва тютюнових виробів Винниківською фабрикою є, просто офіційно вона виробляє сигарили, тобто тютюновий продукт, а не цигарки.

Для виробництва останніх акцизні марки підприємством купувалися, щоправда такі, якими маркуються пачки по 2 сигарили, насправді ж Винниківська фабрика ставила їх на пачки по 20 сигарил, тим самим занижуючи реалізацію 90% своєї продукції. У всякому разі, так вважає слідство і відстоює свою версію в суді з 2021 року.

Ексголова Закарпаття Геннадій Москаль ще 2017 року назвав компанію Козловського головним виробником сигарил для контрабанди до Європи.

Про те, що не все гарно в роботі підприємства, говорить і його звітність, так, за даними сервісу OpenDataBot, за 2020 рік Винниківська тютюнова фабрика отримала дохід 1 млрд 232 млн грн, проте за підсумками року спрацювала зі збитком у 41 млн грн .

За таких збитків свого головного активу, сам Козловський, нагадаємо, відзвітував як депутат про доход у 2020 році в 36 млн. грн і 140 мільйонів гривень готівки, хоча у 2017 році готівки він мав лише на 17,6 млн. грн.

Порошенко (дезертир національного масштабу) у «тємі» з Козловським

Політичним дахом у вигляді мандата депутата Львівської міськради бізнесмен обзавівся ще у 2003 році. Тоді він, до речі, став ним як член Партії регіонів. Наступний свій похід до влади, у 2015 році, Козловський уже проводив від блоку «Солідарність» Петра Порошенка та знову у депутати міськради Львова.

Козловський не змінив партії і зі зміною президента, 2020-го року обравшись до Львівської обласної ради від «Європейської солідарності», правда, на політичній ниві нічим не запам’ятався, крім протистояння з багаторічним мером Львова Андрієм Садовим.

У всякому разі, останній публічно звинувачував депутата в організації нападу в травні 2019 року на співробітників мерії та співробітників «Муніципальної варти».

Але, ймовірно, що львівський бізнесмен насправді давно користується заступництвом не рідної партії, а опонентів – Офісу президента України Володимира Зеленського в особі Андрія Смирнова та російського злодія у законі Віктора Панюшкіна на прізвисько «Пан» з 9 судимостями.

Вважається, що саме Пан прикривав тіньовий бізнес Козловського, а той, своєю чергою, допомагав йому уникати серйозних проблем із законом, спочатку через зв’язки в Нацполіції, а пізніше і в ОП України.

Доходи та майно

Торік Григорій Козловський заробив: на посаді радника у ТзОВ “Винниківська тютюнова фабрика” 101 тисячу гривень, на посаді директора ТзОВ «Холдинг «Гранд Готель» — 18 тисяч гривень, та як директор ТзОВ «Королівська пивоварня» — 12 тисяч гривень.

Окрім цього, підприємницька діяльність принесла Козловському 4 мільйони 975 тисяч гривень, ще майже 37,2 млн грн склав дохід від відчуження нерухомого майна; майже 6 млн грн львівський депутат отримав від ФОП Дмитра Серьогіна і 6 тисяч гривень — від ТзОВ «МІТГ», а 100 тис. грн принесло відчуження нерухомості.

Дружина Григорія Козловського — Юлія заробила своєю підприємницькою діяльністю 4 мільйони 976 тисяч гривень.

Підприємець зберігає готівкою: 300 тис. доларів, 125 тис. євро, 14,3 млн грн, а його дружина — 140 тис. доларів, 80 тис. євро, 2,1 млн грн.

На Григорія Козловського зареєстровані автомобілі: Lexus RX350 2006 року випуску, MERCEDES-BENZ VITO 2007 року випуску, MERSEDES-BENZ GL 550 2008 року випуску, Skoda Kodiaq 2018 року випуску і вартістю 993 тис. 300 грн, а також два причепи NIEWIADOW 2008 року випуску. Дружина депутата володіє автомобілем PORSCHE MACAN 2015 року випуску.


Автор: Гузеева Арина

Люблю новости, причем чем более далекие от моего города, тем лучше. Живу в Нижнем Новгороде, преподаю русскую литературу - и через сайт NWC участвую в ее скромном пополнении.

ПОДЕЛИТЬСЯ