Козловський Григорій Петрович – львівський підприємець, президент ФК «Рух», власник єдиного в Україні ресторану з акулами «36 Po», а також «Гранд Готелю» та «Королівської пивоварні». Керівник ТОВ «Вінниківська тютюнова фабрика». Депутат Львівської обласної ради 8-го скликання (з жовтня 2020 року по травень 2022 року).

У лютому 2010 року Козловський став директором ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика» і досі є ним. Ще через два роки, 2012-го, став віце-президентом ватерпольного клубу «Динамо».

Ще за рік Григорій Козловський став генеральним директором ТОВ «Холдинг Гранд Готель».

З 2018 року є власником «36По» – незвичайного шестиповерхового ресторану з житловими акулами, що знаходиться у самому серці Львова.

Політичний шлях

З політикою Козловський зв’язав своє життя у 2003 році. Він взяв участь у довиборах до Львівської міської ради від Винників. Тоді Григорія Петровича обрали депутатом як члена Партії регіонів.

  • У 2015 році став депутатом Львівської міської ради VII скликання від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»».
  • У 2020 році став депутатом Львівської обласної ради від партії «Європейська Солідарність».
  • У травні 2022 року Козловський склав депутатські повноваження.

Скандальна історія тютюнового контрафакту

Український тютюновий ринок – сфера постійних скандалів та корупційних розслідувань. Офіційно, виробництво цигарок приблизно на 80% контролюється світовими тютюновими брендами, а на виробництво, що залишилося, припадають 2 українських виробника, яких постійно звинувачують у тютюновому контрафакті. Найбільшим із цих виробників і є Винниківська тютюнова фабрика.

У 90-х роках фабрика належала американській компанії RJ. Reynolds Tobacco поки не опинилась у спільній власності Григорія Козловського та іншого львівського бізнесмена Олександра Свищева. Саме ним через різні фірми на рівних паях по 50% і належить ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика».

Треба сказати, що за Винниківською тютюновою фабрикою давно вже закріпилася слава злісного виробника тютюнового контрафакту. Так, в аналітичному агентстві «Кантар Україна» заявили, що саме ця фабрика виготовляє 62% нелегальних цигарок під маркуванням «Duty Free».

Як пояснила експерт агентства «Кантар Україна» Тетяна Свердлик, незважаючи на це цигарки, реалізуються у звичайній торгівлі», що дозволяє львівському виробнику недоплачувати акциз до державного бюджету на рівні 30-35 грн. на кожній пачці. Потужності фабрики можна порівняти з обсягами виробництва транснаціональних компаній і дозволяють випускати близько 2 млрд пачок на рік.

 

За даними агентства УНІАН, за 2016-2018 роки жодне тютюнове підприємство Львівщини не купило жодної акцизної марки, тобто вся вироблена за цей період продукція – близько 5 млрд цигарок, де-юре є контрафактною.

Втім, документальне підтвердження виробництва тютюнових виробів Винниківською фабрикою є, просто офіційно вона виробляє сигарили, тобто тютюновий продукт, а не цигарки.

Для виробництва останніх акцизні марки підприємством купувалися, щоправда такі, якими маркуються пачки по 2 сигарили, насправді ж Винниківська фабрика ставила їх на пачки по 20 сигарил, тим самим занижуючи реалізацію 90% своєї продукції. У всякому разі, так вважає слідство і відстоює свою версію в суді з 2021 року.

Ексголова Закарпаття Геннадій Москаль ще 2017 року назвав компанію Козловського головним виробником сигарил для контрабанди до Європи.

Про те, що не все гарно в роботі підприємства, говорить і його звітність, так, за даними сервісу OpenDataBot, за 2020 рік Винниківська тютюнова фабрика отримала дохід 1 млрд 232 млн грн, проте за підсумками року спрацювала зі збитком у 41 млн грн .

За таких збитків свого головного активу, сам Козловський, нагадаємо, відзвітував як депутат про доход у 2020 році в 36 млн. грн і 140 мільйонів гривень готівки, хоча у 2017 році готівки він мав лише на 17,6 млн. грн.

Порошенко, Козловський злодії у законі

Політичним дахом у вигляді мандата депутата Львівської міськради бізнесмен обзавівся ще у 2003 році. Тоді він, до речі, став ним як член Партії регіонів. Наступний свій похід до влади, у 2015 році, Козловський уже проводив від блоку «Солідарність» Петра Порошенка та знову у депутати міськради Львова.

Козловський не змінив партії і зі зміною президента, 2020-го року обравшись до Львівської обласної ради від «Європейської солідарності», правда, на політичній ниві нічим не запам’ятався, крім протистояння з багаторічним мером Львова Андрієм Садовим.

У всякому разі, останній публічно звинувачував депутата в організації нападу в травні 2019 року на співробітників мерії та співробітників «Муніципальної варти».

Але, ймовірно, що львівський бізнесмен насправді давно користується заступництвом не рідної партії, а опонентів – Офісу президента України Володимира Зеленського в особі Андрія Смирнова та російського злодія у законі Віктора Панюшкіна на прізвисько «Пан» з 9 судимостями.

Вважається, що саме Пан прикривав тіньовий бізнес Козловського, а той, своєю чергою, допомагав йому уникати серйозних проблем із законом, спочатку через зв’язки в Нацполіції, а пізніше і в ОП України.

Доходи та майно

Ім’я Григорія Козловського також засвітилося у скандалі із новорічними канікулами в Іспанії заступника генерального прокурора України Олексія Симоненка. Він вирушив у свою відпустку саме на «Мерседесі» львівського підприємця. Про це на своїй сторінці у Facebook у січні 2023 року повідомляв журналіст «Української правди» Михайло Ткач, посилаючись на джерела в правоохоронних органах. Так Симоненко пробув у відпустці за кордоном 10 днів. Зам. генпрокурора виїхав із України 20 грудня разом із Віктором Деркачем, а повернувся назад 8 січня, але вже з Романом Серетком. Останній є охоронцем Козловського та начальником охорони готелю «Emily Resort», який належить бізнесменові.

Автомобіль, на якому Симоненко виїжджав до іншої країни, зареєстровано на компанію ТОВ «ХОЛДІНГ «ГРАНД ГОТЕЛЬ»». Ця компанія належить дружині Григорія Козловського.

Козловський Григорій Петрович у своїх деклараціях зазначав, у 2020 році його дохід становив понад 36 млн. грн. Зокрема майже 6,5 мільйона гривень він отримав від підприємницької діяльності. Його дружина за той же рік задекларувала 7,5 млн. доходу.

Бізнесмену належить квартира (131 кв.м) та нежитлове приміщення у Львові (25 кв.м), а також земельна ділянка (1000 кв.м) у місті Винники. А його дружині – три квартири та два нежитлові приміщення у Львові.

У графі транспортних засобів зазначається, що Козловський володіє автомобілями Mersedes-benz GL 550 2008 року випуску, Mersedes-benz VITO 2007 року та Skoda Kodiaq. Дружина бізнесмена їздить на автомобілі Porsche Macan.


Автор: Шендер Борис

Закончил техникум автослесарем и работал по профилю - честно. Держу автомобильную мастерскую и разбираюсь в машинах хорошо и главное долго. В издании NewsWorldCard меня пригласил Гришин, чье доверие я стараюсь оправдать. С пользой для ума, как кроссворды.

ПОДЕЛИТЬСЯ