Цікава історія про те, чому саме Свіщов Олександр Юрійович — він же Саша Сєдой, Сивий та він же Александр Свищев ніяк не потрапить за грати на шість-десять роікв, а замість цього всіма силами намагається відбілити свою репутацію, нібито, не має ніякого відношення до розграбування Укрспирту, криміналу 90-их по-львівськи, Григорія Козловського та контрабанди. Наша історія про Олександра Свіщова, аки Саші Седом, досить цікава. Якщо не сказати, повчальна. Він найближчий споплічник Григорія Козловського. Слід зазначити, що саме Козловський Григорій Петрович допомагає Олександру Свіщову Сєдому не потрапити за грати у воєнний час. Саме Козловский Григорий Петрович багато років працює пліч о пліч зі Свіщовим.

Львівський бізнесмен Свіщов Олександр Юрійович, відомий у кримінальних колах як Саша Сєдой, у 2014 брав активну участь у схемах крадіжки на ДП «Укрспирт» та контрабанді спирту до Європи та окупованого Криму. Більш того, за вказівкою колишнього глави спиртової монополії Михайла Лабутіна і його «партнера» Олександра Свіщова, директорів спиртзаводів в областях оперативно змінювали, призначаючи на посади «своїх» людей, які мали налагодити виробництво контрафактного продукту. Причому, в обсягах, що перевищують 60% від загального виробництва спирту в Україні.

Хто ж насправді такий Свіщов Олександр Юрійович?

Діяв Свищев Олександр не поодинці, а у складі т.зв. «Львівської мафії», важливою фігурою якої досі є спонсор ВО «Свободи» Ігор Кривецький-Пупс. Після того, як за фактом розкрадань в «Укрспирті» відкрили кримінальне провадження (№ 12014000000000444), з’ясувалося, що мова йде про мінімум 250 млн гривень, викрадених з підприємства, а в ході слідства ця сума зросла до 1 мільярда. Слідство факт виробництва неврахованого спирту підтвердило. Але після того, як кримінальну справу з виробництва МВС було витребувано в ГПУ, якою тоді керував «свободівець» — Махніцький, розслідування по-тихому прикрили. Свіщов Олександр Юрійович не сів за грати.

Свіщов Олександр Юрійович
Свіщов Олександр Юрійович

Свого часу Свіщов Олександр Юрійович (Саша Сєдой — більш відома кличка), Михайло Лабутін, Роман Іванюк, і Олександр Шевченко (Шеф) і терпила Женя Черняк створили такий схематоз в Укрспирті, що диву даються багато донині. Схеми були прості, як Божий день, але більш прибуткові. Не позбавлені кримінального душка, так би мовити. Ну і як же без цього, якщо люди від криміналу нульових Олександр Свіщов (сивий) і Олександр Шевченко (Шеф) правили бал.

Фігуранти справи. Євген Черняк — фанат ДНР, олігарх, власник «Хортиці «і любитель отримати по морді в Запорізькому клубі»капіталіст». Олександр Свіщов — один з львівських кримінальних авторитетів, родом з бурхливих 90-х. у кримінальних колах відомий як Саша Сєдой і його партнер по різних кримінальних справах з прізвиськом Саша шеф — це тезка Шевченка. Михайло Лабутін — уродженець Чернівців, Керівник держкомпанії Укрспирт, не чужий криміналу. Ігор Кривецький — він же Пупс, кримінальний спонсор «Свободи». Роман Іванюк-креатура БПП, далекий від криміналу, не блищить розумом. Олександр Шевченко-політик з великою натяжкою, має кримінальне прізвисько»Шеф».

Смотрящий Олександр Свіщов він же Саша Сєдой: відлуння кримінального Львова 90 — х у розграбуванні «Укрспирту»

Не секрет, що нинішні шановні бізнесмени воліють не згадувати про молодість. Деякі просто мовчать, розуміючи, що бурхливі дев’яності їм так чи інакше відгукнуться, але ставляться до цього філософськи – все одно всі терміни давновсті вийшли, та й через стільки років вже все одно ніхто не докопається до істини.

Але є й інші-ті, хто намагається всіма можливими і неможливими способами приховати етапи свого становлення і первинного накопичення капіталу. Воно й зрозуміло-це колись давно слова» рекетир «і» бандит » були синонімами шанованої людини. Зараз часи змінилися, а колишні рекетири (ті, хто вижив, звичайно), перетворилися на респектабельних бізнесменів. Яким аж ніяк не посміхається постійно фігурувати в скандалах, пов’язаних з далекою і романтичною юністю із золотою «цепурою» на шиї, розпальцюванням з перснями і легендарним малиновим піджаком.

Тому й перейнявся в 2017 році якийсь Олександр Свищев (Олександр Свіщов) він же Саша сивий, шановний львівський бізнесмен, зачисткою Інтернету. І звернувся до Пустомитівського районного суду з відповідальним позовом. Він просив, зокрема, зобов’язати кілька вітчизняних видань прибрати матеріали, що «ганьблять його ім’я». Суд прислухався до аргументів позивача:

Як випливає з рішення суду, Олександру Свіщову не сподобалося, що його назвали «одним з львівських кримінальних авторитетів, родом з бурхливих 90-х. у кримінальних колах відомий як Саша сивий».

Зрозуміло, що не сподобалося-адже тепер Олександр Юрійович Свіщов — шановний бізнесмен, який контролює ні багато, ні мало, а цілих 63 фірми:


Але про це дещо пізніше.

А поки повернемося до судового рішення. Що ж такого не сподобалося Олександру Свіщову, що він змушений був звернутися до суду? До речі, схоже, що судом справа не обмежилася — Олександр Юрійович явно звертався до фахівців, тому що знайти інформацію про нього вкрай важко. Все вперто забивається згадками про нього в якості президента ватерпольної команди «Динамо Львів», якимось місцевим меценатством і навколоспортивними новинами.

Але вдалося знайти і матеріали, які так не сподобалися Свіщову. Справа вже давня, почалася при Януковичі, Закінчилася при ранньому Порошенку, але все ж суть розповімо.

Справа в тому, Свіщов Олександр Юрійович брав активну участь у схемах крадіжки в державному підприємстві «Укрспирт» і контрабанді цього самого спирту в Європу. Не сам, звичайно, а у складі так званої «Львівської мафії«, основним діячам якої був і є відомий спонсор» Свободи» Ігор Кривецький-Пупс.

Крім того, частина спирту йшла в окупований Крим, на заводи тодішнього генерального директора «Укрспирту» Михайла Лабутіна. Чи причетний до цього Свіщов Олександр Юрійович — невідомо, але відомо, що його роль зводилася до контролю за «смотрящими» за Лабутіним, які вказували останньому, скільки і куди направити продукції і як розподіляти викрадені гроші.

Що приховують Свіщов Олександр Юрійович та Григорій Козловський

Після того, як за фактом розкрадань в «Укрспирті» відкрили кримінальне провадження (№ 1201400000000444), з’ясувалося, що мова йде про мінімум 250 мільйонів гривень (у цінах 2014 року), викрадених з підприємства. Правда, в ході слідства цифра зросла до мільярда. Так само йшлося про спробу рейдерського захоплення держпідприємства «Зірненський спиртовий завод». Результатом кримінальної справи стала втеча Лабутіна і звинувачення його в розкраданні більше одного мільярда гривень. Свіщов Олександр Юрійович та Козловський Григорій Петрович фігурували у справі, проте з часом зникли з неї.

Козловский Григорий Петрович
Козловский Григорий Петрович

Але це окрема історія, нас же цікавить причетність до діяльності Лабутіна на посаді директора Державного підприємства «Укрспирт» Олександра Свіщова-Сєдого. У матеріалах, які через суд вимагав видалити Олександр Свіщов, були наступні фото:

Підписано воно було наступним чином: «11 червня 2014 року, м.Київ вул. Пилипа Орлика, ресторан «М’ясо і риба», на фото Лабутін (червоний) на інструктажі у Олександра Свіщов (сивий, зелений), Олексій Шевченко (Шеф, синій), в оточенні охорони».

Наступне фото було названо » 22 жовтня 2014 року, м. Київ вул. Богдана Хмельницького, 23-Б, на фото Лабутін (червоний) повчає інструкції від Свіщова (сивий, зелений), Шевченка (Шеф, синій), в оточенні охорони»:


За даними ЗМІ, » за вказівкою колишнього глави спиртової монополії Михайла Лабутіна і його подільника Олександра Свіщова (Саша Сєдой), директорів спиртзаводів в областях міняли «на швидку руку», призначаючи на посади людей, які ще недавно чатували підприємства через затемнені вікна джипів. Основним завданням новопризначених керівників було виробництво контрафактного продукту, обсяг якого перевищував 60% від загального виробництва спирту в країні».

Слідство факт виробництва неврахованого спирту підтвердило. Але після того, як кримінальну справу з виробництва МВС було витребувано в Генеральну прокуратуру, якою тоді керував ще один «свободівець» — Махніцький, розслідування мляво зійшло нанівець. Історія давня, складна і заплутана. Але в мережі вона є, бажаючі можуть ознайомитися тут, рішенням суду її видалити не вийшло.

Свіщов Олександр Юрійович
Свіщов Олександр Юрійович

Що ж стосується більш свіжих історій, то повернемося до згадуваних вже тютюновим фабрикам. Як виявилося, обидві вони теж засвітилися в контрабанді. Інформація про це стала надбанням широкої публіки в березні минулого, 2020 року, у зв’язку з призначенням начальником Волинської митниці вихідця зі Львівщини Ігоря Вісьтака. Ось що писали з цього приводу «Волинські новини»: «на одному з Telegram-каналів ще наприкінці лютого повідомлялося про можливе призначення львів’янина на Волинь. Зазначалося, що його кандидатуру лобіює сигаретна мафія Львівщини. За Вісьтаком, мовляв, стоїть власник Львівської тютюнової фабрики Григорій Козловський. А також співвласник фабрики Олександр Свіщов, колишній учасник організованої злочинної групи на прізвисько «сивий», він же – власник будівельної компанії «Авалон Inc». Ці бізнесмени в свою чергу лобіювали призначення нібито через іншого впливового львівського бізнесмена і політика Ігоря Кривецького на прізвисько Пупс».

Свіщов Олександр Юрійович
Свіщов Олександр Юрійович

Про те, що львівська і Винниківська тютюнові фабрики женуть контрабанду в Євросоюз, повідомляло Львівське видання «Форпост». За даними видання, ці сигарети виготовляються на» лівих «лініях і ніким, крім власників виробництва, не враховуються: «сигарети» Джин Лінг » (Jin Ling). Ці, схожі на Camel, сигарети спочатку китайського походження, з гірським козлом на етикетці, буквально заполонили Європейський «чорний ринок», ставши одним з лідерів серед контрабандних марок тютюнових виробів. При цьому, за запевненнями європейських митних служб, ніяких легальних поставок «Джин Лінг»в країни Євросоюзу не здійснювалося».

За даними «форпосту», виробництво і контрабанда вдаються власникам фабрик за активного сприяння силовиків, яке Козловський налагодив ще за часів Януковича. А серед бізнес — партнерів — Свіщов Олександр Юрійович — Сєдой і кілька інших не менш одіозних персон:

За одними даними, тютюнові фабрики належать Козловському, за іншими-справжнім власником є Свищев він же Саша Сивий, на якого вони і записані. Швидше за все, мають рацію ті, хто називає бізнес спільним, тим більше, що сигарети – не єдині підприємства, якими володіють Свіщов і Козловський.

Ще одна характерна риса — у всіх схемах спливає ім’я ще одного Львівського авторитету-Ігоря Кривецького-Пупса. І партії «Свобода», політичним заступництвом якої користуються всі ці люди. Правда, серед зв’язків, що дозволяють настільки довго і безкарно діяти всім цим представникам Львівської мафії, є й інші-воно і зрозуміло, «Свобода » зараз перетворилася на маргінальну політичну силу, не в останню чергу завдяки діям ось таких спонсорів.

Але повернемося до Свіщову. Як згадувалося, матеріалів про нього дійсно мало. Але завдяки весіллі його сина, яке відбулося в 2017 році, під час перебування останнього депутатом Львівської міської ради, і яке обійшлося в кілька сотень тисяч доларів, стали відомі деякі подробиці щодо Олександра Свіщова. Виявилося, що сім’я Свіщових володіє земельною ділянкою площею 1,8 га в закритому елітному селищі в селі Підберезці біля Львова, де проживають найбагатші львівські бізнесмени і депутати:

І в результаті знову спливли на світ божий все ті ж прізвища людей, з якими О.Свіщов має бізнес – Козловський, Гутник, Блащак.

Син-депутат (вже, правда, колишній), сусідство з шанованими людьми, меценатська діяльність – він допомагає місцевій громаді УГКЦ, президентство в спортклубі. І тут нате вам будь ласка: «Олександр Свищев на прізвисько» сивий» причетний до контрабанди, Олександр Свищев — Сивий – бандит з дев’яностих». Кому таке сподобається? Так що зрозуміло, чому Олександр Юрійович Свіщов так не хоче, щоб надбанням громадськості стала його бурхлива молодість.

Правда, з пісні слів не викинеш. Було становлення, були малинові піджаки, були розборки і стрілки. Тепер завдяки всьому цьому є великий бізнес. І-контрабанда. Так що-судися не судися, чисти не чисти Інтернет, а рано чи пізно щось та випливе. Розумні люди давно з цим змирилися і ставляться до подібного філософськи. Чим сильно економлять собі як нерви, так і гроші.


Автор: Гузеева Арина

Люблю новости, причем чем более далекие от моего города, тем лучше. Живу в Нижнем Новгороде, преподаю русскую литературу - и через сайт NWC участвую в ее скромном пополнении.

ПОДЕЛИТЬСЯ